Główna treść strony Aktualności

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku dostępny codziennie dla mieszkańców jako jedyny punkt odbioru odpadów w powiecie legionowskim.

Miło nam poinformować, że w najnowszym wydaniu Gazety powiatowej, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku, został najlepiej oceniony w powiecie legionowskim w kategorii godzin otwarcia i dostępności dla mieszkańców.

„Zdecydowanie najlepiej pod tym względem wypada Serock. Formalnie godziny otwarcia PSZOK to od poniedziałku do piątku 7:00 – 15:00, w sobotę 8:00 – 16:00. Jednak jak można usłyszeć dzwoniąc do Zakładu Gospodarki Komunalnej, w tygodniu i w soboty również po godzinach pracy istnieje możliwość dostarczenia odpadów, bo pracownik pilnujący terenu jest na miejscu i wystarczy zadzwonić domofonem. Można to zrobić nawet w niedzielę.”


W ślad za artykułem, którego pełną treść znajdą Państwo pod podanym poniżej linkiem, informujemy, iż Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, znajdujący się w Serocku przy ulicy Nasielskiej 21, jest otwarty codziennie, również w soboty i niedziele, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. 

Właściciele nieruchomości mogą przywieźć do PSZOK większość rodzajów odpadów powstających w ich gospodarstwach domowych np. odpady opakowaniowe, odpady biodegradowalne, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny a także odpady problematyczne np. opakowania po farbach, lakierach, świetlówki, zużyte opony czy odpady poremontowe z drobnych remontów przeprowadzanych we własnym zakresie.  

Ale uwaga!!! Przypominamy, że zgodnie z przyjętymi w uchwale Rady Miejskiej zasadami oraz z regulaminem PSZOK, z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mogą korzystać wyłącznie właściciele nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Serock, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wnoszą do gminy opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Obowiązuje zakaz przywożenia do PSZOK odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. Prowadzący działalność gospodarczą muszą mieć podpisane indywidualne umowy na odbiór odpadów powstających w wyniku prowadzenie tejże działalności. 

Pełna treść artykułu - TUTAJ
 

wstecz