Główna treść strony 2020 rok

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Spis trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku 

 • Narodowy Spis Powszechny

Ogłoszenie o sprzedaży składników majątku ruchomego

Ogłoszenie o sprzedaży składników majątku ruchomego

Poświąteczna zbiórka choinek

Święta, święta i po świętach…

Powoli zaczynamy likwidować choinki, które zdobiły mieszkania i cieszyły swoim widokiem w okresie świątecznym.  

Choinki można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku, ul. Nasielska 21, w terminach otwarcia punktu tj. od wtorku do soboty w godz. 700-1500.

Jednocześnie informujemy, że choinki będą odbierane także bezpośrednio sprzed nieruchomości przez firmę odbierającą odpady, w terminach odbioru odpadów biodegradowalnych. W zabudowie wielorodzinnej choinki można pozostawiać przy altanach śmietnikowych, skąd będą zabrane również przez firmę odbierającą odpady, w terminie odbioru odpadów biodegradowalnych.

Od 4 stycznia 2021 r. wznawiamy bezpośrednią obsługę Interesantów

Od 4 stycznia 2021 r. wznawiamy bezpośrednią obsługę Interesantów w Miejsko – Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Serocku.

Obsługa interesantów jest prowadzona wyłącznie na parterze budynku, zgodnie z wymogami sanitarnymi obowiązującymi z powodu epidemii Covid-19. W wyznaczonej dla Interesantów strefie obsługi jednocześnie może przebywać tylko 1 osoba. Osoby, które będą potrzebowały załatwić bezpośrednio sprawę w zakładzie, zobowiązane są do nakładania maseczek osłaniających usta i nos.

Niezmiennie zachęcamy jednak do załatwiania spraw związanych z działalnością zakładu telefonicznie pod nr tel.: 22 782 61 51, 22 782 75 73, 22 782 67 11 lub mailowo: e-mail: mgzgk@serock.pl bądź przez ePUAP.

Harmonogram odbioru odpadów na styczeń i luty 2021 r.

Harmonogram odbioru odpadów na styczeń i luty 2021 r.

Przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów na pierwsze dwa miesiące 2021 roku.

Odbiór odpadów będzie odbywał się od godziny 7 rano.

 

 

W ten świąteczny czas życzymy przede wszystkim zdrowia …

W ten świąteczny czas życzymy przede wszystkim zdrowia …

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2021 Roku

życzymy, aby ten najpiękniejszy czas napełnił wszystkich radością, ciepłem i życzliwością.

Życzymy Świąt pachnących choinką, pełnych radości.

Niech te dni, będą okazją do wspólnego przeżywania Świąt, w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech nadchodzący Nowy Rok będzie pełen nadziei i spełnionych marzeń.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

 

Dyrekcja i pracownicy Miejsko – Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serocku

Jesienne ukwiecenie miasta

 • jesienne ukwiecenie miasta
 • jesienne ukwiecenie miasta
 • jesienne ukwiecenie miasta
 • jesienne ukwiecenie miasta

Jesienne ukwiecenie miasta

Dbając o estetykę miasta i gminy Serock, jesienią po uprzątnięciu przekwitłych kwiatów zdobiących miasto w okresie wiosenno – letnim, zadbano aby w reprezentacyjnych punktach miasta znalazły się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne jesienne kwiaty.

Na rynku w Serocku – w donicach i na rabatach, przed kościołem w Serocku oraz m.in. przed Salą Widowiskową posadzone zostały jesienne kompozycje składające się z wrzosów, mrozów i dekoracyjnych kapustek. Kwiaty te odporne są na mrozy, a nawet na opady śniegu, zatem będą zdobić miasto nawet po nadejściu zimy.

Jesień w zieleni miejskiej

Jesień to wprawdzie czas uśpienia wegetacji wielu roślin, ale też zarazem doskonały czas na sadzenie drzew i krzewów, które po okresie uśpienia, wiosną obudzą się do życia i wzrostu, w nowym specjalnie dla niech przygotowanym miejscu.

Realizując coroczny obowiązek sadzenia drzew na terenie miasta i gminy, będący rekompensatą dla środowiska za usuwane z różnych niezbędnych przyczyn drzewa, listopad z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe przeznaczyliśmy na wykonanie i dopilnowanie prac związanych z nasadzeniami nowych drzew.

Każdorozowo do sadzenia wykorzystujemy kilkuletnie, dojrzałe sadzonki, o odpowiednich parametrach jakościowych, szkółkowane, co do których mamy pewność, że doskonale poradzą sobie w nowych miejscach nasadzeń.  Istotne jest również aby zadbać o miejsce sadzenia drzew – odchwaścić, wykopać odpowiedniej wielkości dołki, które zaprawić należy żyzną ziemią o dobranym pH. Po posadzeniu drzewa należy odpowiednio zabezpieczyć je przed złamaniem, zapewniając im stabilizację w postaci kołków i przywiązania taśmą ogrodniczą.

Jesienią nowe drzewa posadzone zostały m.in. w pasie drogowym ulicy Pułtuskiej w Serocku, w Gąsiorowie na terenie Placu Zabaw oraz w pasie drogowym ulicy Jabłoniowej w Jadwisinie. Ogółem posadzonych zostało przeszło 50 nowych drzew.

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

 

Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

 

W jakich sprawach należy zwrócić się do infolinii spisowej? Oto lista najczęściej zgłaszanych przez rolników problemów, które pomoże rozwiązać konsultant telefoniczny:

- nie mam listu od Prezesa GUS z numerem gospodarstwa rolnego, więc nie mogę się zalogować do aplikacji spisowej;

- rozpocząłem/-ęłam samospis internetowy, ale formularz został zablokowany;

- nie mogę dłużej czekać i chcę się spisać przez telefon w tym momencie;

- chcę się spisać i zostawić numer telefonu do siebie, żeby to rachmistrz zadzwonił i wtedy razem spiszemy moje gospodarstwo rolne.

 

To proste! NIE ZWLEKAJ - wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 i załatwione!

 

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?”

TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM?”

Sprawdź, czy przypadkiem nie uchylasz się od obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, bo nie wiesz, że jesteś rolnikiem.

 

Zaznacz prawidłową odpowiedź zgodną ze stanem faktycznym na 1 czerwca 2020 roku

 • Prowadzę działalność rolniczą.
 • Nie prowadzę działalności rolniczej, ale mam pracownika, który robi to za mnie.

Użytkuję co najmniej:

 • 1 ha użytków rolnych
 • 0,5 ha sadu (drzewa lub krzewy owocowe)
 • 0,5 ha upraw warzyw gruntowych, truskawek gruntowych lub chmielu
 • 0,3 ha szkółek sadowniczych i szkółek ozdobnych
 • 0,1 ha upraw tytoniu
 • 50 m2 upraw pod folią
 • 25 m2 upraw pod szkłem kwiatów lub warzyw
 • 25 m2 upraw grzybów jadalnych

 

 • Uprawiam zioła lub przyprawy (np. zasiewy mięty, rumianku, lawendy)
 • Posiadam plantację choinek bożonarodzeniowych prowadzoną na użytkach rolnych

 

Prowadzę chów lub hodowlę zwierząt w liczbie równej lub większej:

 • krowy – 5 szt.
 • cielęta – 10 szt.
 • bydło rzeźne - 10 szt.
 • tuczniki – 50 szt.
 • prosięta i warchlaki – 50 szt.
 • drób mięsny – 100 szt.
 • drób nieśny - 80 szt.
 • chów i hodowla owiec – 10 szt.
 • tucz owiec – 15 szt.
 • konie hodowlane, konie rzeźne – 1 szt.
 • króliki (samice) – 50 szt.
 • zwierzęta dzikie utrzymywane w systemie fermowym – 10 szt. (np.: strusie, dziki, jelenie)
 • pszczół – 20 pni pszczeli (uli)
 • lisy, jenoty – 1 samica
 • norki, tchórze, szynszyle – 2 samice
 • nutrie – 50 samic

 

 • Prowadzę stajnię lub hotel dla koni, bez względu czy jestem właścicielem koni

 

Jeśli choć jedna kratka została przez Ciebie zaznaczona oznacza to, że podlegasz obowiązkowemu spisowi rolnemu. Aby dopełnić ustawowy obowiązek, koniecznie skontaktuj się z infolinią spisową 22 279 99 99 lub spisz się przez Internet samodzielnie bądź w Gminnym Punkcie Spisowym (logowanie na stronie: spisrolny.gov.pl przy wykorzystaniu numeru gospodarstwa rolnego z listu, który otrzymałeś od Prezesa GUS).

Brak dopełnienia obowiązku może wiązać się z konsekwencjami (kara grzywny) zgodnie z artykułem 57 ustawy o statystyce publicznej.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

W związku z przypadającymi na najbliższe dni Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym i wynikającym z tego wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy, uprzejmie informujemy, że w bieżących dniach obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu w Serocku. Zmiany polegać będą na ograniczeniach w zatrzymywaniu i parkowaniu pojazdów bezpośrednio przy cmentarzu. Z uwagi na dużą ilość osób odwiedzających groby bliskich, uruchomione zostaną w pobliżu cmentarza, przy ul. Wyzwolenia i ul. Sienkiewicza dwa dodatkowe parkingi.

Odwiedzający cmentarze i sprzedawcy ze stoisk przy cmentarzach w Serocku i Woli Kiełpińskiej mają zapewnioną możliwość korzystania z toalet przenośnych typu TOI-TOI. Przy obu cmentarzach ustawione zostały toalety, przystosowane także dla osób niepełnosprawnych. Toalety w wersji VIP, wyposażone są w umywalkę, środki myjące i dezynfekujące. Toalety jest codzienne serwisowane i dezynfekowane.

Nowe przystanki w miejscowości Święcienica i Jachranka

W październiku br. w miejscowości Święcienica oraz w miejscowości Jachranka wykonane zostały nowe przystanki autobusowe. Całość prac związanych z realizacją zadania koordynował i nadzorował Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serock.

Prace polegały na wykonaniu podestów z kostki brukowej pod wiaty przystankowe oraz zamontowaniu nowych wiat przystankowych, typu „ATENA”. Wzór wiat jest zgodny z wiatami montowanymi w pozostałych miejscowościach gminy. W miejscowości Święcienica wykonano dwa nowe przystanki przy drodze wojewódzkiej, natomiast  w miejscowości Jachranka – jeden przystanek, przy drodze gminnej, przy stacji uzdatniania wody.

Budowa przystanków  w obu miejscowościach sfinansowana została z pieniędzy pochodzących z Funduszy Sołeckich poszczególnych wsi.

Numery kont do wnoszenia należności czynszowych i opłat

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i związane z tym zamknięcie kasy przyjmującej wpłaty gotówkowe, przypominamy numery kont na które należy wpłacać należności czynszowe za mieszkania:

1. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 39

Pułtuska 39, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 49 8013 0006 2007 0012 3943 0001

2. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 41

Pułtuska 41, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 61 8013 0006 2007 0012 4113 0001

3. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 43

Pułtuska 43, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 70 8013 0006 2007 0012 3998 0001

4. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 9

Kościuszki 9, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 76 8013 0006 2007 0012 4083 0001

5. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Nasielska 1

Nasielska 1, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0012 4096 0001

6. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Zielona 5

Zielona 5, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 94 8013 0006 2007 0015 7124 0001

7. Najemcy lokali komunalnych

Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku
ul. Nasielska 21, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0015 0965 0001

Uwaga, od 20.10 MGZGK zawiesza bezpośrednie przyjęcia interesantów

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że od 20 października 2020 roku, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i naszych pracowników, Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku, zawiesza obsługę interesantów w kontakcie bezpośrednim.

Wszelkie sprawy związane z działalnością zakładu można załatwiać telefonicznie pod nr tel.: 22 782 61 51, 22 782 75 73, 22 782 67 11 lub mailowo: e-mail: mgzgk@serock.pl bądź przez ePUAP.

W sytuacjach wyjątkowych wnioski, pisma itp. należy złożyć w urnie, znajdującej się przy wejściu do Zakładu. Odbiór dokumentów w umówionym wcześniej z pracownikiem terminie, możliwy będzie osobiście, poprzez podajnik na dokumenty, znajdujący się przy drzwiach Zakładu.

Jednocześnie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w którym mogą Państwo zostawić odpady oraz pobrać worki na odpady segregowane i biodegradowalne będzie otwarty bez zmian od wtorku do soboty w godzinach 7.00 – 15.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Na terenie Punktu obowiązuje reżim sanitarny jak w przestrzeni publicznej – maseczki ochronne, zasłaniające usta i nos oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

 

Realizacja zadań finansowanych z wykorzystaniem środków Funduszu Sołeckiego

W minionych dniach zakończone zostały prace, nadzorowane przez Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, obejmujące realizację zadań finansowanych z udziałem środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Izbica oraz Sołectwa Stasi Las.

 1. Sołectwo Izbica środki na 2020 rok przeznaczyło na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego należącego do Wspólnoty Wsi Izbica. Realizacja prac polegała na urządzeniu zejścia do linii brzegowej Jeziora Zegrzyńskiego.

W ramach realizacji zadania przeprowadzono prace polegające na:

 • wycince zakrzaczeń i gałęzi drzew ograniczających dostęp do wody
 • niwelacji i porządkowaniu terenu z nadaniem odpowiednich spadków umożliwiających odprowadzenie wody opadowej
 • mechanicznej niwelacji poboczy ulicy Szczupakowej wraz z wykonaniem humusowania i obsiewem trawą,
 • porządkowaniu terenu z zalegających odpadów w tym gruzu.

Prace zrealizowane zostały przez Firmę Wiesław Jarosz z Kępistego (prace na zieleni), firmę Spółka Cywilna Kobiałka z Wyszkowa (roboty ziemne) oraz pracowników Miejsko – Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serocku (porządkowanie terenu).

 1. Sołectwo Stasi Las środki z funduszu sołeckiego przeznaczyło na realizację zadania polegającego na wykonaniu instalacji systemu nawadniającego strefy zieleni na terenie rekreacyjno – sportowym na placu zabaw w miejscowości Stasi Las.

W ramach realizacji zadania zamontowano 8 sekcji nawadniających trawnik oraz 1 sekcję linii kroplującej pod żywopłot. System podlewania załącza się automatycznie w godzinach nocnych. Na okres zimowy system nawadniania zostanie wyłączony. Zadanie zrealizowane zostało przez Firmę Ogrody Warszawy Artur Walczak, Mariusz Ludwin s.c. z Legionowa, która udzieliła 24 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty.

Zlecanie oraz nadzór nad prawidłowym wykonaniem całości realizowanych prac prowadzony był przez Miejsko- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Toaleta przenośna przy targowisku miejskim w Serocku

Informujemy, że od 1 czerwca 2020 roku, z myślą o korzystających z targowiska miejskiego, przy ulicy Kościuszki, w podwórku  – pomiędzy budynkiem, w którym mieści się m.in. Biblioteka Miejska a budynkiem Kościuszki 13 A, ustawiona została toaleta przenośna TOI TOI VIP.

Toaleta dostępna jest bezpłatnie dla każdego. Jest to wersja VIP, wyposażona w umywalkę i środki myjące. Toaleta jest systematycznie serwisowana i dezynfekowana, zgodnie z umową zawartą z firmą TOI TOI Polska Sp. z o.o.

Harmonogram odbioru odpadów na II – gie półrocze 2020 rok

Przedstawiamy Państwu harmonogramy odbioru odpadów, dla poszczególnych miejscowości, które obowiązywać będą w II połowie 2020 roku.

Odbiory odpadów realizowane będą w takim samym porządku jak w 2019 roku – w dni tygodnia przypisane do konkretnych miejscowości. Wyjątek stanowić będą dni świąteczne ustawowo wolne od pracy. Odbiory odpadów przypadające na te dni realizowane będą w soboty poprzedzające lub następujące po dniu świątecznym.

Przypominamy, że w bieżącym roku odbiór odpadów biodegradowalnych, do listopada włącznie, realizowany jest co dwa tygodnie, w tych samych terminach co odbiór odpadów zmieszanych.

Uwaga: Odbiór odpadów od godziny 7 rano. Prosimy o wystawienie pojemników i otwarcie altan śmietnikowych
 

Pobierz harmonogramy na II - gie półrocze 2020 rok

Otwarcie gminnych placów zabaw

Od 5 czerwca 2020 roku zostają ponownie otwarte place zabaw na terenie Miasta i Gminy Serock.

Codziennie rano pracownicy Miejsko-Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serocku będą przeprowadzać dezynfekcję placów środkami bezpiecznymi dla ludzi i zwierząt.

Przypominamy, że nadal obowiązują wytyczne, które mają ograniczyć transmisję koronawirusa. Dlatego też apelujemy do opiekunów o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscach publicznych, szczególnie o zachowanie około 2-metrowego dystansu, a jeśli nie jest to możliwe – zasłonięcie nosa i ust. Jeśli na placu zabaw przebywa już duża ilość osób – sugerujemy wybranie innej lokalizacji lub innej godziny pobytu na placu. Zalecamy także dezynfekcję rąk dzieci i dorosłych przy wejściu i wyjściu z placu zabaw.

Remonty cząstkowe dróg bitumicznych oraz oznakowanie poziome miasta i gminy

W bieżących dniach przeprowadzone zostały prace polegające na renowacji nawierzchni asfaltowej przy Osiedlu Nowy Świat w Serocku, polegające na likwidacji ubytków i wybojów powstałych po okresie zimowym.

Jednocześnie odtworzono oznakowanie poziome łącznie z malowaniem nowo wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Oprócz prac na parkingu przy Osiedlu Nowy Świat w Serocku prowadzone są prace remontowe nawierzchni bitumicznej oraz odnawiane jest oznakowanie poziome dróg gminnych Miasta i Gminy Serock.

Prace realizowane są przez firmę Usługi Transportowe i Wykopy Ziemne Kazimierz Kobiałka z Wyszkowa – Umowa na remonty cząstkowe dróg o nawierzchni bitumicznej oraz firmę Almax Arkadiusz Ludwinek z okolic Wołomina – Umowa na oznakowanie poziome miasta i gminy Serock.

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Nowe godziny pracy MGZGK i PSZOK

Od 1 czerwca 2020 r. ulegają zmianie godziny pracy w Miejsko – Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Serocku

Zakład będzie otwarty w godzinach:

poniedziałek - 7.00 - 17.00

wtorek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
piątek - 7.00 - 13.00

 

Przypominamy aktualne informacje:

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku czynny jest od wtorku do soboty, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 7.00-15.00

 

Kasa Zakładu Wodociągowego, w której mogą Państwo opłacać czynsz za najem lokali czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 – 14.00, w piątek 8.00 - 13.00

 

Zalecamy aby wszelkie płatności m.in. za czynsz, wodę, regulować przelewem w banku, na poczcie lub za pośrednictwem internetu.

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 39

Pułtuska 39, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 49 8013 0006 2007 0012 3943 0001

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 41

Pułtuska 41, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 61 8013 0006 2007 0012 4113 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 43

Pułtuska 43, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 70 8013 0006 2007 0012 3998 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 9

Kościuszki 9, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 76 8013 0006 2007 0012 4083 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Nasielska 1

Nasielska 1, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0012 4096 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Zielona 5

Zielona 5, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 94 8013 0006 2007 0015 7124 0001

 

Najemcy lokali komunalnych

Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku
ul. Nasielska 21, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0015 0965 0001

Od 25 maja 2020 roku Zakład będzie czynny dla interesantów

Od 25 maja 2020 roku Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku będzie czynny dla interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Zachęcamy jednak aby w dalszym ciągu większość spraw załatwiać za pomocą:

telefonu: 22 782 61 51, 22 782 75 73, 22 782 67 11

wiadomości e-mail: mgzgk@serock.pl

a osobiście tylko sprawy pilne, wymagające osobistej obecności.

Wszyscy interesanci zobowiązani są poruszać się na terenie zakładu w maseczkach ochronnych oraz w rękawiczkach,
a także zachować bezpieczną odległość od innych osób.

Dodatkowo w Zakładzie obowiązuje dezynfekcja rąk, którą przeprowadza się przy wejściu do Zakładu.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny jest od wtorku do soboty w godzinach 7.00 – 15.00,
z wyłączeniem dni świątecznych.

Wydawanie worków na odpady segregowane i biodegradowalne tylko w Punkcie – brama nr 3

Wiosna w pełni

Mimo epidemii i związanych z tym ograniczeń i trudniejszych dla nas wszystkich chwil, przyroda pokazuje, że nie stoi w miejscu, nie zatrzymała się…I dobrze. Zazieleniło się, kwitną kwiaty, a to daje nam wrażenie normalności, pozwala poczuć, że wszystko się odradza i ma swój porządek...

Ponieważ dbałość o zieleń na terenach publicznych to zadanie Miejsko – Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, jak co roku dbamy o to, aby na miejskich rabatach i klombach można było zobaczyć wiosnę w pełni. W nowych donicach na Rynku oraz w donicach przed kościołem w Serocku posadzone zostały kolorowe stokrotki, a przy ulicy Kościuszki Pułtuskiej i Nasielskiej, w kilku miejscach posadzone zostały żółte, rozświetlające bratki.

Kwitną również w wielu miejscach m.in. w Parku Miejskim, na Trakcie Spacerowym, przy ulicy Pułtuskiej i Wyzwolenia posadzone jesienią tulipany i żonkile. 

Wiosenne kwiaty będą zdobiły ukwiecone fragmenty miasta przynajmniej przez miesiąc, kiedy to zastąpią je kwiaty letnie, które z kolei będą zdobić miasto do jesieni

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w maju 2020

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli nieruchomości z terenu naszej gminy, informujemy, że od 5 maja 2020 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku będzie czynny od wtorku do soboty w godzinach 700 – 1500.

W dalszym ciągu z uwagi na wprowadzone w całym kraju środki ostrożności, związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa powodującego COVID-19, osoby, które będą chciały skorzystać z możliwości dostarczenia odpadów do PSZOK, wpuszczane będą na teren punktu, pojedynczo, z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności, które obowiązują na terenie całego kraju w przestrzeni publicznej.

Prosimy aby osoby korzystające z punktu stosowały się do zaleceń pracownika.

Przypominamy, że właściciele nieruchomości mogą przywieźć do PSZOK większość rodzajów odpadów powstających w gospodarstwach domowych tj. odpady opakowaniowe, odpady biodegradowalne, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do punktu można przywieźć również zużyte opony od samochodu osobowego oraz odpady poremontowe z drobnych remontów przeprowadzanych we własnym zakresie.

Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mogą korzystać wyłącznie właściciele nieruchomości, którzy wnoszą do gminy opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Obowiązuje zakaz przywożenia do PSZOK odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.

Godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku podczas epidemii koronawirusa

Informujemy, że wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli nieruchomości z terenu naszej gminy od najbliższego piątku – 17 kwietnia wznawiamy działanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku. 
Punkt będzie czynny wyłącznie we wtorki i piątki w godzinach 1100 – 1500
Z uwagi na wprowadzone w całym kraju ograniczenia i środki ostrożności, związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa powodującego COVID-19 osoby, które będą chciały skorzystać z możliwości dostarczenia odpadów do PSZOK, wpuszczane będą na teren punktu, pojedynczo, z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności, które obowiązują na terenie całego kraju w przestrzeni publicznej. Prosimy aby osoby korzystające z punktu stosowały się do zaleceń pracownika.
Przypominamy, że właściciele nieruchomości mogą przywieźć do PSZOK większość rodzajów odpadów powstających w gospodarstwach domowych tj. odpady opakowaniowe, odpady biodegradowalne, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do punktu można przywieźć również zużyte opony od samochodu osobowego oraz odpady poremontowe z drobnych remontów przeprowadzanych we własnym zakresie. 
Przypominamy, że z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mogą korzystać wyłącznie właściciele nieruchomości, którzy wnoszą do gminy opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. 
Obowiązuje zakaz przywożenia do PSZOK odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. 

Życzenia wielkanocne

 

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość

Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzą

Pracownicy i Dyrekcja Miejsko –Gminnego Zakładu

Gospodarki Komunalnej w Serocku

 • -

Dezynfekcja przystanków na terenie miasta i gminy Serock

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku 6 kwietnia, starając się ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa, Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku rozpoczyna dezynfekcję przystanków autobusowych na terenie miasta i gminy Serock.  

Dezynfekcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego osób korzystających z przystanków autobusowych na terenie miasta i gminy.

Przeprowadzana będzie regularnie za pomocą środka dezynfekcyjnego, który jest bezpieczny dla osób i zwierząt. 

 • dezynfekcja
 • dezynfekcja

Numery kont do wnoszenia należności czynszowych i opłat

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i związane z tym zamknięcie kasy przyjmującej wpłaty gotówkowe, przypominamy numery kont na które należy wpłacać należności czynszowe za mieszkania:

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 39

Pułtuska 39, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 49 8013 0006 2007 0012 3943 0001

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 41

Pułtuska 41, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 61 8013 0006 2007 0012 4113 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Pułtuska 43

Pułtuska 43, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 70 8013 0006 2007 0012 3998 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Kościuszki 9

Kościuszki 9, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 76 8013 0006 2007 0012 4083 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Nasielska 1

Nasielska 1, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0012 4096 0001

 

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Zielona 5

Zielona 5, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 94 8013 0006 2007 0015 7124 0001

 

Najemcy lokali komunalnych

Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku
ul. Nasielska 21, 05-140 Serock

Bank Spółdzielczy w Legionowie: 21 8013 0006 2007 0015 0965 0001

Komunikat w sprawie ograniczeń pracy Zakładu

Szanowni Państwo

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z „koronawirusem” od 13 marca 2020 roku do odwołania Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku nie obsługuje interesantów w kontakcie bezpośrednim.

Do odwołania nieczynny jest również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Serocku. 

Wszelkie sprawy związane z działalnością zakładu należy załatwiać telefonicznie pod nr tel: 22 782 61 51, 22 782 75 73, 22 782 67 11 lub mailowo: e-mail: mgzgk@serock.pl

Ustawienie świątecznych choinek

Trwają prace związane ze świątecznym oświetleniem miasta i gminy Serock. Jeśli pogoda pozwoli to chcielibyśmy aby już na Mikołajki miasto i gmina było udekorowane i rozbłysło świątecznymi lampkami. 


W bieżącym tygodniu ustawiona została jak zawsze w centralnym miejscu na Rynku w Serocku 10 – metrowa choinka. Ta sama co w latach ubiegłych, jednakże poddana w tym roku gruntownej rewitalizacji, w ramach której igliwie choinki zostało dokładnie oczyszczone i zamontowane zostały na niej trwale bombki w kolorystyce złotej i czerwonej oraz profesjonalne światła LED w białej kolorystyce, które pozwolą na mniejsze zużycie prądu.  

W miejscowości Zegrze ustawiona został nowa choinka w postaci 6 metrowego stożka, również udekorowana złotymi bombkami, lampkami oraz śnieżynkami LED, także w białej kolorystyce.

W bieżącym tygodniu zaplanowano także montaż dekoracji świątecznych latarniowych na Rynku, w pozostałej części miasta a także  na terenie gminy w miejscowości Zegrze, Nowa Wieś, Kania Polska i Kania Nowa.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Poświąteczna zbiórka choinek

Święta, święta i po świętach…
Powoli zaczynamy likwidować choinki, które zdobiły mieszkania i cieszyły swoim widokiem w okresie świątecznym.  
Do 31 stycznia 2020  Miejsko-Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku organizuje poświąteczną zbiórkę choinek.
Choinki można dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Serocku, ul. Nasielska 21, od poniedziałku do soboty w godz. 7.00-17.00.

W zabudowie wielorodzinnej choinki można pozostawiać przy altanach śmietnikowych, skąd będą zabierane w każdy piątek w podanym powyżej okresie.

W ramach poświątecznej zbiórki choinek w PSZOK – u można pozostawić również sztuczne choinki, które wraz z odpadami wielkogabarytowymi zostaną przekazane do recyklingu.

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Miejsko-Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej pod  nr tel.  (22) 782 75 73.