Główna treść strony 2020 rok

Jesień w zieleni miejskiej

Jesień to wprawdzie czas uśpienia wegetacji wielu roślin, ale też zarazem doskonały czas na sadzenie drzew i krzewów, które po okresie uśpienia, wiosną obudzą się do życia i wzrostu, w nowym specjalnie dla niech przygotowanym miejscu.

Realizując coroczny obowiązek sadzenia drzew na terenie miasta i gminy, będący rekompensatą dla środowiska za usuwane z różnych niezbędnych przyczyn drzewa, listopad z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe przeznaczyliśmy na wykonanie i dopilnowanie prac związanych z nasadzeniami nowych drzew.

Każdorozowo do sadzenia wykorzystujemy kilkuletnie, dojrzałe sadzonki, o odpowiednich parametrach jakościowych, szkółkowane, co do których mamy pewność, że doskonale poradzą sobie w nowych miejscach nasadzeń.  Istotne jest również aby zadbać o miejsce sadzenia drzew – odchwaścić, wykopać odpowiedniej wielkości dołki, które zaprawić należy żyzną ziemią o dobranym pH. Po posadzeniu drzewa należy odpowiednio zabezpieczyć je przed złamaniem, zapewniając im stabilizację w postaci kołków i przywiązania taśmą ogrodniczą.

Jesienią nowe drzewa posadzone zostały m.in. w pasie drogowym ulicy Pułtuskiej w Serocku, w Gąsiorowie na terenie Placu Zabaw oraz w pasie drogowym ulicy Jabłoniowej w Jadwisinie. Ogółem posadzonych zostało przeszło 50 nowych drzew.

wstecz